Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) tarafından düzenlenen Ödüllü Makale Yarışması’nda İSEFAM birincilik ve dördüncülük derecelerini kazandı.

TKBB, İslam Ekonomisi ve Finansı alanına destek sağlamak amacıyla; katılım bankaları için ürün önerileri, mevzuat, sosyal yapıdaki yeri ve eğitim başlıklarını kapsayan bir makale yarışması düzenledi. Yarışmaya çok sayıda makale başvurusu olmasına rağmen İSEFAM araştırma görevlilerinden Salih Ülev ve Mervan Selçuk “Kırsal Kesimin Finansmanı İçin Seleme Dayalı Finansman Modeli: Fındık Örneği” başlıklı makaleleriyle birinciliği elde ederken, yine İSEFAM’da YÖK 100/2000 bursiyerlerinden Ömer Keskin ve Öğretim Görevlisi Yunus Emre Aytekin “Katılım Bankalarının Youtube Yönetimi Analizi: Kuşaklar Bağlamında Görsel Destekli Çevrimiçi Öğrenme Modeli İle İslami Finansal Ürün Ve Hizmet İtibarlarının Sosyal Medya Üzerinden Artırımı” başlıklı makaleleriyle dördüncülük derecesini elde etti.

9 Mayıs’ta, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreni T.C. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu başkanı Mehmet Ali Akben, Hazine Müsteşarı Osman Çelik, Katılım Bankalarının genel müdürleri ve büroklatların katılımı ile gerçekleştirildi. Toplam beş makaleye ödül verilirken İSEFAM’ın elde ettiği başarı büyük teveccüh kazandı.