Hız, Yavaşlık ve Büyümeme Üzerine Okuma Güzergahı

0
828

İlk Oturumun Değerlendirmesi için: https://isefam.sakarya.edu.tr/okuma-guzergahi-ilk-oturumunun-degerlendirilmesi/

İsefam Kitap Müzakereleri kapsamında 2021-2022 Bahar Dönemi Okuma Güzergahı belirlenmiştir. İlk programımız 30 Mart çarşamba günü yüz yüze gerçekleştirilecektir. Programlardan 2 hafta öncesinde saat ve yer paylaşılacaktır. Güz döneminde de okunacak kitaplar belirlenmiştir, bu kitaplar da daha sonra paylaşılacaktır.
Programın temel hedefi, yaşadığımız çağın temel meselelerini belirlenen temalar çerçevesinde etrafında konuşmaktır. Katılımcılardan okudukları metinler hakkında katkıları beklenmektedir.

Aşağıdaki form, programa katılacak kişilerle mail üzerinden iletişime geçmek ve ilgili kitap/kitap bölümleri hakkında bilgilendirme yapmak üzere paylaşılmaktadır.

https://forms.gle/dWxVBf3nhfhxkacC9

 

Nedir? İslam Ekonomisi ve Finansı alanındaki literatürde önemli görülen ve alanda çalışan akademisyenler ile öğrencilere katkı sağlayacağını düşündüğümüz makale/kitap/kitap bölümleri müzakere edilmektedir.

Programın işleyişi ve süresi nedir? Program yaklaşık 60 ile 90 dk. sürmekte olup daha önceden duyurulan makale/kitap/kitap bölümleri 30-45 dk. boyunca bir kişi tarafından sunulur ve daha sonra konu tüm katılımcıların yorumlarına ve soru/cevap kısmına ayrılır.

Katılım şartları nelerdir? Katılım herkese açık olup kayıt gerekmemektedir.

Hız, Yavaşlık ve Büyümeme Üzerine Okuma Güzergahı